Masz pytanie? Zadzwoń: +48-32-724-39-41

O Firmie

Romania Expo

Jesteśmy firmą doradczą specjalizującą się w rynku rumuńskim. Z naszych usług korzystają przedsiębiorstwa rozpoczynające i rozwijające eksport do Rumunii, przygotowujące się do otwarcia oddziału handlowego lub produkcyjnego w Rumunii oraz szukające alternatywnych źródeł dostaw (sourcing) na rynku rumuńskim.

Naszymi atutami są dogłębna znajomość rumuńskiego rynku oraz wieloletnie doświadczenie we wspieraniu działalności polskich firm w Rumunii. Pozwoliły nam one wypracować innowacyjne koncepcje usług, dające praktyczne rezultaty i realnie wspierające rozwój biznesu naszych Klientów.

Właścicielem marki Romania Expo jest Grupa Qarcata, mająca biura w Polsce i w Rumunii. W skład Grupy wchodzą: Qarcata Polska sp. z o.o. (Polska) oraz Qarcata Eastern Europe & Balkans SRL (Rumunia).

Struktura usług (% obrotu, 2016)

Usługi wsparcia eksportu do Rumunii
62%
Otwieranie oddziałów firm w Rumunii
31%
Import i sourcing
3%
Inne
4%

Jesteśmy skuteczni, ponieważ:

 • 1. Znamy Rumunię
 • Pierwszy projekt w Rumunii wykonaliśmy na długo przed jej wejściem do Unii Europejskiej. Pojechaliśmy fiatem cinquecento do jednego z transylwańskich miast i tam przygotowaliśmy spotkania biznesowe na zlecenie polskiego producenta trumien z czerwonego dębu.

  Dziś mamy dwa oddziały, w Polsce i w Rumunii, zatrudniające wysoko wykwalifikowanych pracowników. Znamy i rozumiemy rumuński rynek, rumuńskie otoczenie biznesowe i rumuńską mentalność.

 • 2. Dajemy praktyczne rozwiązania
 • Nie jesteśmy tradycyjną firmą doradczą. Nie dajemy teoretycznych porad, jak odnieść sukces na rynku rumuńskim, lecz prowadzimy realne działania rozwijające Twój biznes. Działania nastawione na efekt, na przykład: umówione spotkania z potencjalnymi klientami, zrekrutowany dyrektor handlowy czy Twój produkt na półce w rumuńskim markecie.

  Jednocześnie zawsze informujemy o ryzykach i nigdy nie obiecujemy, że każde przedsięwzięcie zakończy się sukcesem.

 • 3. Gramy w Twojej drużynie
 • Realizację każdego zlecenia rozpoczynamy od gruntownego poznania Twoich planów związanych z Rumunią oraz specyfiki Twojej firmy. Na jakiś czas staniemy się poniekąd jej częścią i dla niej będziemy pracować na rumuńskim rynku.

  Codziennie dbamy o stałą, sprawną komunikację pomiędzy odpowiednim działem Twojej firmy, a nami. Dedykowany Tobie Opiekun Klienta na bieżąco informuje, jak zaawansowane są prace i jakie kolejne kroki jeszcze przed nami. Gdy natrafiamy na trudności, od razu proponujemy ich rozwiązania.

  Nasi Klienci

  Zespół

  Szymon Wcisło

  Prezes zarządu

  Sławomir Szczepaniak

  Key Account Manager

  Agata Blaumann

  Kierownik oddziału (Polska)

  Alicja Pater-Rodriguez

  Specjalista ds. targów i marketingu

  Ludmiła Dębowska

  Koordynator projektów

  Andrei Croitoru

  Kierownik oddziału (Rumunia)

  Dołącz do nas!

  Zobacz oferty

  Partnerzy

  Romexpo SA

  Romexpo SA – Bucharest Fairs & Exhibitions

  Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

  Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

  Global Business Adventure by Qarcata

  Global Business Adventure

  Napisz do nas

  Zapisz się na newsletter!

  Będziemy dostarczali Ci wieści z rynku, porady ekspertów oraz informacje o najważniejszych targach, wystawach i konferencjach.

  free newsletter templates powered by FreshMail